Přeskočit na hlavní obsahlogo majitele katalogu
Open data Hradec Králové
obrázek na pozadí

O katalogu

Lokální katalog otevřených dat (LKOD)

Katalog otevřených dat statutárního města Hradec Králové byl postaven na řešení LKOD, za jehož vývojem stojí tým datové platformy Golemio ze společnosti Operátor ICT. Na jeho dalším vývoji, úpravách a implementaci spolupracujeme s Laboratoří servisních systémů Fakulty informatiky Masarykovy univerzity. Nové řešení LKODu nahrazuje dřívější katalog postavený na systému CKAN, který už nevyhovoval současným datovým standardům. Nový LKOD je modulární, rozšiřitelný a je vyvíjen jako open source. V základu může být použit jiným městem, krajem nebo organizací pro administraci datových sad a jejich publikování v Národním katalogu otevřených dat.

Hradec v datech

Pokud nejste příznivci tabulek a holých dat, tak některá zpracovaná data a další zajímavé informace z pohledu dat o Hradci Králové naleznete na datovém portále města Hradec v datech. Portál nabízí možnost prozkoumat různá zajímavá fakta a statistiky, které jsou již přehledně zpracované pomocí grafů či dalších vizualizací (např. dashboardy, mapy, …).

Kontakt

Pokud narazíte na potíže s portálem nebo máte zájem o vytvoření účtu, obraťte se prosím na opendata@mmhk.cz. Pro jakékoliv další dotazy nebo připomínky nás můžete kontaktovat na stejné adrese. Informace k obsahu jednotlivých datových sad Vám poskytne příslušná organizace.